KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14232056
nr 1423 2056
Ebbe Palm
(1943-2018), Sverige
Oljemålning, "Långa gatan", Djurgårdsstaden. Signerad, daterad -12. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 34x46 cm
Ebbe von Ossietzky-Palm, svensk bildkonstnär född 1943, död 2018.
måndag 4 oktober 2021
kl 19:03:45